Můžeme být jen rádi, že se finanční trh neustále vyvíjí a přizpůsobuje se běžnému lidu. K rozmnožení svých úspor tak nemusíte být extrémně movití a nemusíte mít s investováním ani žádné zkušenosti. Existuje mnoho jednoduchých způsobů, jak efektivně uložit své peníze a získat ještě víc. Jak ale začít a kam se obrátit?
Řídit byste se neměli jen podle trhu a podle vašich finančních možností, ale myslet byste měli i na svůj věk. I ukládání peněz má totiž svůj životní cyklus. Ve věku od 25 do 35 let je fáze konsolidace, dále od 35 do 60 let fáze spoření a v poslední části života si konečně můžete užít spotřebu financí.
Možností je nespočet
Variant a druhů investic je skutečně hodně. Pořídit si můžete nemovitost, ukládání do zlata, stříbra či diamantů nebo soustředit se na kryptoměny . Pokud patříte mezi začátečníky, tak jsou asi nejjednodušší podílové fondy. Možností je ale ještě víc.
Nejčastějšími variantami jsou:
- dluhopisy,
- akcie,
- deriváty a
- komodity ve formě burzovních kontraktů.
Stačí jen dvě stovky
Možnost chytrého financování nyní přináší spousta českých bank, u kterých vám stačí velmi málo financí. Oblíbenou variantou se v posledních letech stala také společnost Zonky. Jde o půjčování lidem od lidí. To znamená, že můžete vzít pouhých dvě stě korun a poskytnout je půjčce, kterou si sami vyberete.
Výnosy z úroků budete mít stejné jako banka podle toho, kolik peněz investujete, s jakým úrokem a na jak dlouho. S mírou rizika o výnosů vám rádi pomohou a všechno je možné udělat online. Pokud chcete někomu pomoci a zároveň získat nějaké peníze, tak je to zaručený, snadný a bezpečný způsob, jak to udělat.
Rizikovost
Co musíte sledovat? Velmi důležitým údajem je očekávaná míra zisku, rizika a ztráty. Vklad do hmotných předmětů jako je zlato, stříbro nebo nemovitosti se považuje za méně rizikové. Naopak nebezpečnější jsou cenné papíry, podílové fondy nebo akcie.